№ 60.
Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 48040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції- 20 грн, а рентабельність продукції-20%.
Прибуток на одиниці продукції:
Прибуток = Собівартість*Рентабельність
20*0,2=4 грн
Сума ПДВ в виручці підприємства:
48040/6=8006,67
Виручка підприємства без урахування ПДВ:
48040-8006,67=40033,33
Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
20+4=24
Кількість виготовленої продукції підприємством:
4033,33/24=1668,06
№61. .
Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1200 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 8,5 грн., роздрібна ціна з ПДВ - 19,66 грн., збутова і торгівельна націнки - відповідно 7 і 20%.
Сума торгової націнки:
19,66*20/120=3,28
Продажна ціна оптового посередника:
19,66-3,28=16,38
3. Сума збутової націнки:
16,38*7/107=1,07
4. Відпускна ціна виробника з ПДВ:
16,38-1,07=15,31
5. Сума ПДВ:
15,31*20/120=2,55
6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:
15,31-2,55=12,76
7. Сума прибутку підприємства на одиниці продукції:
12,76-8,5=4,26
8. Прибуток підприємства:
4,26*1200=5112.
№ 62.
Визначте, якою повинна бути собівартість, одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 25%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 10 і 20%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 350 грн
Сума торгової націнки:
350*20/120=58,33
Продажна ціна оптового посередника:
350-58,33=291,67
3. Сума збутової націнки:
291,67*10/110=26,51
4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
291,67-26,51=265,16
5. Сума ПДВ:
265,16*20/120=39,77
6. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
265,16-39,77=225,39
7. Прибуток виробника:
225,39*25/125=45,07
8. Собівартість:
225,39-45,07=180,32
№ 63.
Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 59040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції - 20 грн, а рентабельність продукції-20%.
1. Сума ПДВ в виручці підприємства:
59040*20/120=9840
2. Виручка підприємства без ПДВ:
59040-9840=49200
Прибуток виробника на одиниці продукції:
Прибуток=Собівартість*Рентабельність
20*0, 20=4
Відпускна ціна виробника без ПДВ:
20+4=24
Кількість продукції:
49200/24=2050
№ 64.
Визначте, якою повинна бути собівартість одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 30%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 25%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 250 грн.
Сума торгової націнки:
250*25/125=50
Продажна ціна оптового посередника:
250-50=200
3. Сума збутової націнки:
200*15/115-26,09
Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
200-26,09=173,91
4. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
200-26,09=173,91
5. Сума ПДВ:
173,91/6=28,98
6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:
173,91-28,98=144,93
7. Прибуток підприємства на одиниці продукції:
144,93*30/130=33,44
8. Собівартість:
144,93-33,44=111,49
№ 65.
Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1000 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 6,5 грн. роздрібна ціна з ПДВ - 16,56 грн., збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 20%.
Сума торгової націнки:
16,56/6=2,76
2. Продажна ціна оптового посередника:
16,56-2,76=13,80
3. Збутова націнка:
13,80*15/115=1,80
4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
13,80-1,80=12,00
5. ............