Використання інтерактивних методів на уроках біології під час вивчення теми: "Молюски"
Гоненко А. О.
ЗОШ №6
Технічний редактор:
Ніщук Н. І.- вчитель інформатики загальноосвітньої школи №6
м. Шепетівки.
Рецензенти:
Пасічник З. В.- заступник директора з навчально-виховної роботи
ЗОШ №6
Малько В. Г.- вчитель української мови та літератури ЗОШ №6.
м. Шепетівка
2008
Дорогі друзі!
У 8- му класі, вивчаючи курс «Біологія тварин», слід використовувати інтерактивні методи навчання, адже вони базуються на постійній активній взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу. Це співнавчання, взаємонавчання, тісна взаємодія у міні-колективі (групі, парах, командах), коли і учні і вчитель є рівноправними та рівнозначними суб’єктами навчання. Використання інтерактивних технологій дає змогу розвивати і виховувати активну, мислячу, комунікативну, впевнену у собі особистість.
Сподіваюся, що цей збірник стане Вам у пригоді при вивченні теми «Молюски».
Матеріали збірника поділено на розділи, які Ви можете знайти, скориставшись «Змістом».
Отже, успіху Вам у роботі.
Тема: Загальна характеристика типу Молюски. Різноманітність молюсків
Клас Черевоногі. Лабораторна робота №8. Вивчення зовнішньої будови та способів руху черевоногих молюсків (на прикладі акваріумних видів).
Мета: 1.З’ясувати основні ознаки типу Молюски, класу Черевоногі.
Особливості їх будови та процесів життєдіяльності. Вивчити
особливості зовнішньої і внутрішньої будови характерних
представників .Розглянути різноманітність молюсків.
2.Розвивати вміння аналізувати і робити висновки, пізнавальний
Інтерес в учнів.
3.Виховувати працелюбність, активність і любов до природи.
Основні терміни: молюски, мантія, черевоногі, черепашка.
Обладнання: Таблиця ″ Молюски. Черевоногі″, черепашки черевоногих
молюсків, вологі препарати молюсків, фотографії , малюнки із зображенням черевоногих молюсків.
Тип уроку: Комбінований.
План уроку
Етап уроку. Час, хв. Форми і методи діяльності вчителя. Результат.
Розминка.
2.Актуалізація опорних знань і досвіду учнів.
3.Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми уроку.
4.Вивчення нового матеріалу.
5.Рефлексія.
6.Підсумки і узагальнення.
7.Оцінювання
8.Повідомлення домашнього завдання
2.
6.
3.
15
15.
3.
1
1
Інтерактивна вправа «Впізнай себе».
Інтерактивна вправа «Вірю - не вірю».
Інтерактивний прийом «Зацікав».
Пояснення вчителя, робота в парах, робота з підручником і з зошитом. Складання опорного конспекту.
Виконання лабораторної роботи.
Інтерактивний метод «Прес»
Оцінювання і само оцінювання учнів. Мотивація оцінювання
Диференційоване домашнє завдання
Створення сприятливого психологічного клімату на уроці.
Повторення раніше вивченого матеріалу, налаштування на активну роботу на уроці.
Зацікавлення учнів у вивченні нової теми.
Ефективне засвоєння нового матеріалу, розвиток вміння аналізувати і робити висновки, розвиток пізнавального інтересу. Виховання активності, працелюбності, любові до природи.
Закріплення вивченого матеріалу на уроці.
Розвиток вміння узагальнювати і робити висновки, виховувати активність розвивати вміння учнів висловлювати власну думку.
Усвідомлення учнями власного рівня знань. Мотивація учнів для навчальної діяльності.
Краще засвоєння учнями з різним рівнем навчальних можливостей знань, розвиток пізнавального інтересу в учнів.
Хід уроку:
1. ............