Проведення уроків історії Україні в 11 класі
1. Урок історії в 11 класі
Тема: Суспільно-політичне життя й політична боротьба в Україні 1953 – 1964 рр.
Мета: розглянути суспільно-політичне життя і політичну боротьбу в Україні 1953 – 1964 рр.
Освітні задачі:
- розкрити суть процесу десталінізації;
- показати його особливості в Україні;
- дати оцінку періоду 1953 – 1964 рр.
Розвиваючі задачі:
- продовжувати розвивати уміння узагальнювати та систематизувати фактичний матеріал;
- сприяти вдосконаленню вміння дітей працювати з підручником та картою;
- розвивати історичну свідомість учнів.
Виховні задачі:
- вчити учнів мати власну думку з приводу конкретних історичних явищ і процесів, обґрунтовувати і відстоювати її;
- виховувати учнів в дусі патріотизму, шанобливого ставлення до здобутків українського народу.
Тип уроку: комбінований
Методи навчання: словесний метод (бесіда, розповідь), самостійна робота за підручником, заповнення таблиць та аналітичний метод.
Засоби навчання: підручник, хрестоматія, картки з запитаннями для перевірки домашнього завдання.
Основні терміни та поняття: “відлига”, десталінізація, реабілітація, Програма КПРС.
1.2 План уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
III.Вивчення нового матеріалу
1.“Відлига”, як період історичного розвитку України в 1953 – 1964 рр.
2. ХХ з’їзд КПРС та його наслідки.
3. Реабілітаційний процес в період Хрущовської “відлиги”.
4. Зміни вищого партійного керівництва.
5. Розширення повноважень союзних республік.
IV.Закріплення вивченого матеріалу. Оцінювання роботи учнів на уроці.
V.Підсумки уроку.
VI.Домашнє завдання.
1.3 Хід уроку
1.3.1 Організаційний момент
Учитель організує учнів до роботи(приберіть з парти все зайве. Приготуйте тільки підручник, зошит та щоденник).Учитель вітає школярів(Доброго дня, діти! Я рада вас усіх бачити. Чи ви готові до нашого уроку? Добре, сідайте.)
1.3.2 Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
Вчитель перевіряє домашнє завдання (Давайте перевіримо, що ви запам’ятали з нашого минулого уроку. Зараз деяким з вас я роздам картки з запитаннями (див. додаток 1) і ви будете відповідати на них письмово. Тим часом з останніми я проведу бесіду, щоб дізнатися, як ви запам’ятали минулий урок.)
Запитання для бесіди:
1) Що таке десталінізація?
2) В чому полягала нова політика Хрущова?
3) Чи зміцніла адмніністративно-командна система після завершення процесу відбудови?
4) Якими були завдання курсу “на розгорнуте будівництво комуністичного суспільства”?
Учитель повідомляє тему та задачі уроку(Сьогодні ми поговоримо з вами про суспільно-політичне життя й політичну боротьбу в Україні 1953 – 1964 рр. Як ви знаєте, процес десталінізації торкнувся не лише України, а також інших країн Європи. На цьому уроці ми розглянемо особливості цього процесу в Україні та дамо загальну оцінку періоду 1953 – 1964 рр.).
1.3.3 Вивчення нового матеріалу
1.3.3.1 “Відлига”, як період історичного розвитку України в 1953 – 1964 рр..
Розповідь учителя з елементами конспектування.
“Відлига” – період в історії СРСР, а відповідно й історії УРСР, який охоплює 1953 – 1964 рр., тобто період перебування при владі М. ............