План заняття
творчість нечуй левицький українська ментальність
Група: 13,14,19
Спеціальність ВБДК, ЗВ
Тема заняття: І.С. Нечуй-Левицький. "Кайдашева сім’я" - зразок реалістичної соціально-побутової повісті. Історія написання. Зміст твору "Кайдашева сім’я".
Мета заняття:
Навчальна - Знати основні відомості про творчість митця. Визначати жанр "Кайдашевої сім’ї", коментувати основні проблеми, характеризувати образи та порівнювати їх; висловлювати власні думки про українську ментальність, національний характер, народні мораль та етику.
Виховна - Усвідомлення основних рис української ментальності, їх значення для самопізнання та адаптації у сучасному суспільстві
Розвиваюча - Розвивати уміння аналізувати художні твори
Вид заняття: лекція
Вид лекції: вступна лекція
Форма проведення заняття: Лекція + евристична бесіда
Міжпредметні зв’язки:
Забезпечуючі Історія України
Забезпечувані Українська мова
Методичне забезпечення: опорні конспекти, тексти творів
Література:
1. Білецький О. Іван Семенович Левицький (Нечуй) // Білецький О. Зібрання праць: У 5 т.— К., 1965.— Т. 2.
2. Зборовська Н. Український світ Нечуя-Левицького: гендерний підхід // Зборовська Н. Феміністичні роздуми на карнавалі мертвих поцілунків.— Львів, 1999.
3. Крутікова Н. У світі художньої правди і краси // Нечуй-Левицький І. Твори: У 3 т.— К., 1988.— Т.1.
4. Міщук Р. Співець душі народної: До 150-річчя від дня народження І. Нечуя-Левицького.— К., 1987.
5. Панченко В. Дві повісті Івана Нечуя-Левицького ("Хмари", "Кайдашева сім’я") // Дивослово.— 2003.— № 8.
6. Погрібний А. Всевидяще око України.— І. Нечуй-Левицький // Погрібний А. Класики. Не зовсім за підручником.— К., 2000.
7. Хропко П. Романи І. Нечуя-Левицького з життя інтелігенції // Українська мова і література в школі.— 1988.— № 11.
Технічні засоби навчання комп’ютер
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентів
1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття
І.С.Нечуй-Левицький. "Кайдашева сім’я" - зразок реалістичної соціально-побутової повісті. Історія написання. Зміст твору "Кайдашева сім’я".
3. Мотивація навчання
Основні поняття теорії літератури – повість, соціально-побутова повість, образотворчі характеристики. Спостереження за менталітетом українського народу. //
Соціально-побутовою називається повість, у якій події і характери соціально зумовлені, тут пов'язано побут людей у соціальним розвитком суспільства.
4. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування за лекційним матеріалом
1. Назвати основні політичні події 70-90рр
2. Перелічити відомі товариства та літературні спілки
3. Назвати теми творчості авторів 70-90рр.
Перевірка випереджаючого завдання:
1. Що ви можете сказати про передумови формування характеру Івана Левицького?
2. Які завдання перед собою ставили передові люди другої половини XIX століття?
3. Чому передові погляди Івана Нечуя-Левицького гімназійне начальство осуджувало?
4. Яким ви уявляєте Івана Семеновича? Яким його побачив Іван Франко?
5. ............