План-конспект уроку з інформатики
До проведення заняття допущений з оцінкою плану-розробки:
Вчитель: __________ /Підпис/_______
Методист ___________/Підпис/ _____
Оцінка: _________________ Оцінка ________________
Оцінка проведеного заняття:
Вчитель: __________ /Підпис/_______
Методист ___________/Підпис/ _____
Оцінка: _________________ Оцінка ________________
Дата ______________________ Клас _________________________
Тема: Стискання та архівування даних. Практична робота №6. "Архівування та розархівування даних"
Мета:
1. Познайомити учнів з основними поняттями з теми "Запуск на виконання програм. Типи файлів"; закріпити вміння та навички роботи з об’єктами файлової системи; перевірити вміння учнів працювати з об’єктами файлової системи.
2. Розвивати логічне мислення, увагу, уяву, кмітливість, вміння використовувати набуті знання на практиці, зв’язне мовлення.
3. Виховувати охайність конспектування теоретичного матеріалу в зошитах, культуру спілкування, ввічливість, дисциплінованість, наполегливість у навчання
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
підручник
робочий зошит;
картки-завдання
ОБЛАДНАННЯ
Кабінет інформатики
Комп’ютери
МЕТОДИ НАВЧАННЯ:
Розповідь
Пояснення
Бесіда
Самостійна робота учнів
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:
Для вивчення нового матеріалу - фронтальна
Для самостійної роботи - індивідуальна.
Тип ЗАНЯТТЯ: комбінований
План заняття
I. Організаційний момент.
II. Повторення раніше вивченого матеріалу.
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІV. Закріплення нового матеріалу.
V. Практична робота.
VI. Прибирання робочих місць.
VII. Підведення вчителем підсумків заняття.
ХІД І Зміст ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент.
введення учнів в кабінет інформатики до дзвоника; привітання;
перевірка присутності учнів за журналом,; заповнення вчителем класного журналу;
перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник);
призначення чергових вчителем;
II. Повторення раніше вивченого матеріалу.
(проводиться у формі усного опитування по журналу).
Питання:
1. Чим характерні шкідливі комп’ютерні програми?
2. Як поділяють шкідливі комп’ютерні програми за рівнем небезпечності дій?
3. Опишіть класифікацію шкідливих програм за принципами розповсюдження і функціонування.
4. Які дії можуть виконувати шкідливі комп’ютерні програми?
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
Проблемна ситуація: на вашій флешці залишилось вільними 10 Мб. Вам необхідно перенести 4 фотографії розміром по 3,5Мб на інший комп'ютер для оформлення презентації. Ваші дії? (Пропозиції учнів).
Ми з вами з'ясували, що при перенесенні інформації з одного комп'ютера на інший іноді необхідно зменшити об'єм інформації.
Розповідь вчителя.
Під час роботи з комп'ютером можливі з різних причин пошкодження або знищення інформації на дисках. Це може відбуватися через фізичне пошкодження магнітного шару диску, неправильне корегування або випадкове знищення файлів, пошкодження інформації комп'ютерними вірусами тощо. Тому для зменшення втрат інформації сід мати архівні копії файлів з найбільш важливою для вас інформацією.
Під запис.
Архівація даних - це злиття кількох файлів чи каталогів в єдиний файл-архів.
Стиснення даних - це скорочення обсягу вихідних файлів шляхом усунення надлишкової інформації.
Пояснення вчителя.
Для виконання цих завдань існують програми-архіватори, які забезпечують як архівацію, так і стиснення даних. ............